22.05.23

Yapı Kredi Çiftçileri Her Alanda Destekliyor

Yapı Kredi Çiftçileri Her Alanda Destekliyor

Tarım, uzmanlıkla yaklaşılması gereken, geniş ve farklılaşmış ürün yelpazesine sahip ve hızlı bir şekilde çözüm üretilmesine ihtiyaç duyulan bir sektör. Türkiye’de tarım sektörünün çok önemli ve yüksek bir potansiyele sahip olduğunun ve tarımın ülke ekonomimize sağladığı katkının farkında olan Yapı Kredi, sektörün ülkemiz açısından öneminin bilinciyle çiftçilerin finansman ihtiyaçlarını, en iyi şekilde karşılamayı amaçlıyor.

Yaygın şube ağı, özelleşmiş ürün ve hizmetleriyle, üreticilere sektörün gelişimini destekleyecek çözümler sunduklarını belirten Yapı Kredi Perakende Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Komitesi Üyesi Serkan Ülgen, tarım sektörünün ülkemizdeki vizyonunu destekleyen ve büyümeye katkı sağlayan stratejik ürünleriyle, emeklerini toprağa katan değerli çiftçilerin önündeki sınırları kaldırdıklarını dile getirdi. Serkan Ülgen; ‘Çiftçilerimize özel olarak sunduğumuz hizmetlerimizin kalitesini her geçen gün artırmaya devam ediyoruz. Üreticilerin tüm tarımsal girdi ihtiyaçlarını karşılamayı amaçladığımız ve hasat vadeli ödeme imkânı sunduğumuz tarım kredileri ve Verimli Kart ile üreticilerimize finansal destek sağlıyoruz’ dedi.

Hasattan hasada ödeme avantajı sunuyoruz

Ülgen; ‘Tarımda artan girdi maliyetleri konusunda, işletme kredilerinin yanında sadece tarımsal girdi alımlarında kullanabildikleri “Verimli Kart” ürünümüzle çiftçilerimize anlaşmalı üye işyerlerinde 6 aya varan faizsiz işlem süresi sunuyoruz. Ayrıca çiftçilerimize, yaptıkları alışverişleri hasatta ödeme imkânı da sağlıyoruz. Mazot, gübre, tohum, zirai ilaç gibi tüm tarımsal girdi alımlarında kullanılabilen ve çiftçilerimize faizsiz vade olanağı sağlayan Verim Kart’ta yıllık kart ücreti ve dosya masrafı bulunmuyor. Faizsiz alışveriş imkânı da sunan Verimli Kart ile nakit taşıma riskini ortadan kaldırırken, kart sahiplerine şubelerde öncelikli hizmet alma imkânı sunuyoruz. Bununla birlikte anlaşmalı elektrik dağıtım şirketlerinde faturalarını 3 aya kadar faizsiz ödeme avantajından faydalanabilen Verimli Kart sahipleri, Opet bayilerinden de 6 aya kadar faizsiz alışveriş fırsatından yararlanıyor. Ayrıca sektörün önde gelen gübre, tohum, sulama sistemleri firmalarının bayileri ile bulunan anlaşmamız sayesinde Verimli Kart sahiplerine sektöründe öncü markalardan 6 aya varan faizsiz alışveriş imkânı sunuyoruz. Aynı zamanda Çiftçilerimiz TARSİM poliçe ödemelerini 12 aya kadar faizsiz olarak ödeyebiliyor. Müşterilerimiz Verimli Kart işlemlerini, işlemler için faiz başlangıç tarihlerini, nakit çekim işlemlerini ve kart vade tarihi bilgilerini Yapı Kredi mobil uygulaması ve internet bankacılığı üzerinden izleyebilir ve ödemelerini de aynı kanallar üzerinden gerçekleştirebilirler’ şeklinde sözlerine devam etti.

Bunlara ek olarak üreticilere tarla, bağ, bahçe, sera alımları için uygun faiz oranlarıyla uzun vadeli, hasattan hasada ödemeli krediler sunduklarının altını çizen Ülgen sözlerini şu şekilde sonlandırdı: ‘Yeni sera kurulumu, mevcut seraların bakım, yenileme ve modernizasyonu gibi yatırım ihtiyaçlarında da çiftçilerimize destek oluyoruz. Traktör için sıfır kilometre ve ikinci el alımlarında finansman kolaylığı, makine/ekipman alımı gibi farklı kredi seçenekleriyle de çiftçilerimizin tüm tarımsal ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor, Yapı Kredi olarak her zaman üreticilerimizin yanında olmaya, ihtiyaç duydukları her alanda sınırları kaldırmaya devam edeceğiz.’