01.02.23

UPL, FIFA 2022 Dünya Kupası Destekçisi

UPL, Gigaton Karbon Hedefi projesi kapsamında FIFA Vakfı ile  2022 yılında anlaşma imzaladı. Anlaşma ile futbolun evrensel dili aracılığı sayesinde sürdürülebilir kalkınma, çevre sağlığı ve korunması gibi birçok sosyal sorun hakkında farkındalık yaratılması amaçlanıyor. Yapılan anlaşma neticesinde, 20 Kasım 2022’de Katar’da düzenlenen FIFA Dünya Kupası’na Türkiye’yi temsilen katılan UPL Türkiye Ülke Müdürü Murat Yahyaoğlu: ‘Tarım, emek yoğun ve meşakkatli bir sektör. Paydaşlarımızla birlikte, yıllarca süren emeklerimizin ardından Katar’da bu güzel atmosferi paylaşabiliyor olduğum için çok mutluyum’ dedi.

Küresel boyutta sürdürülebilir tarım ürünleri ve çözümleri sağlayıcısı UPL, dünyanın önde gelen ilk beş tarım çözümleri şirketi arasında yer alıyor. FIFA Dünya Kupası Katar 2022 faaliyetlerinin bir parçası olarak, Güney Amerika’da sürdürülebilir tarım uygulamalarına yatırım yapan şirket, aynı zamanda karbon azaltma ve karbon yakalama projelerini geliştirmeyi hedefliyor. Gigaton Karbon Hedefi ismiyle duyurduğu bu projeyle birlikte UPL, 1 milyar ton karbon emisyonunun azaltılması için öncülük edecek ve bu girişim ile dünya çapında 100 milyon hektardan fazla alanı etkileyecek şekilde ölçeklendirecek.

UPL ve FIFA Vakfı arasında imzalanan anlaşma ile futbolun evrensel dili aracılığı sayesinde sürdürülebilir kalkınma, çevre sağlığı ve korunması gibi birçok sosyal sorun hakkında farkındalık yaratılması amaçlanırken; gençlerin eğitimi, sağlıklı ve aktif bir yaşama kavuşmaları da odağa alınarak harekete geçildi. FIFA Dünya Kupası Katar 2022’nin bölgesel destekçisi olan UPL, Güney Amerika Bölgesi’ndeki medya yerleşimleri ve kampanyaları ile sosyal yardım programlarına öncülük ederken; karbon yakalama ve depolama teknolojisi gibi hayati öneme sahip iyileştirilmiş tarım konularına olan yaklaşımı ile de vizyonunu ortaya koymuş oldu.

20 Kasım 2022’de Katar’da gerçekleşen FIFA Dünya Kupası’nda, Türkiye’yi temsilen bulunan UPL Türkiye Ülke Müdürü Murat Yahyaoğlu ‘Tarım, emek yoğun ve meşakkatli bir sektör. Paydaşlarımızla birlikte, yıllarca süren emeklerimizin ardından Katar’da bu güzel atmosferi paylaşabiliyor olduğum için çok mutluyum’ dedi. UPL Türkiye olarak hedeflerinin, daima üstlerine düşenden fazlasını yaparak şirketlerini farklı bir seviyeye taşımak olduğunu belirten Yahyaoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti: ‘UPL Türkiye olarak global çekirdek değerlerimize sahip çıkmanın yanı sıra hedeflerimize ulaşma konusunda da azimliyiz. Biz, sahip olduğumuz tek takım tek odak duruşumuz sayesinde, imkansız diye bir şey olmadığını biliyoruz. ProNutiva programımız ve NPP Proje denemelerimiz ile de başarımızı hem Türkiye’de hem de globalde ispatlamış olduk.’ Her fırsatta çiftçinin yanında olduklarının altını çizen Yahyaoğlu sözlerini şu şekilde sonlandırdı: ‘Konvansiyonel ve yenilikçi tarım çözümlerimiz ile tarımsal üretimi ve üreticiyi daima destekliyoruz. Günümüzün gerçeği ve kaçınılmaz seçeneklerinden bir olan bio-çözümler ile çiftçiye sunduğumuz ürün yelpazesini genişletirken, kimyasal kullanımını en aza indirgemeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda UPL olarak yapmış olduğumuz projeler ile bu konudaki hassasiyetimizi ve kararlılığımızı bir kez daha göstermiş olduk. FIFA Vakfı ile yapmış olduğumuz anlaşma ve Gigaton Karbon hedefi de kararlılığımızın en güzel örneklerinden.’