US-KA Mimarlık, Bu Yıl 2,5 Milyon Metrekare Sera Kurmayı Hedefliyor

Sera konstrüksiyon sistemlerinin kurulumunda, Akdeniz Bölgesinde marka haline gelen US-KA Mimarlık’ın 2021 yılı hedefi; 2.5 milyon metrekare sera kurulumu gerçekleştirmek. Firma, teknolojik donanımlı ısıtma, soğutma ve gübreleme alanlarında bilgisayar kontrollü sera sistemlerinin kurulumunu gerçekleştiriyor.

Tarım ve gıda sektöründeki gelişmelere bağlı olarak son beş yılda, da örtü altı tarımında modernizasyonun artış gösterdiğini belirten US-KA Mimarlık Mühendislik Hizmetleri Sera Konstrüksiyon Sistemleri Genel Müdürü Ufuk Salih Uslu, “Üreticilerimiz son yıllarda, verim artışı sağlayabilmek amacıyla, geleneksel sera konstrüksiyon sistemleri yerine, teknolojik donanımlı ısıtma, soğutma ve gübreleme alanlarında bilgisayar kontrollü, sera sistemlerinin kurulumunu tercih ediyor. Bu bağlamda firma olarak bizde, gelişen teknolojiyi yakından takip ediyor ve üreticilerimizin, kurulumunu gerçekleştirdiğimiz seralarından, daha fazla verim almalarını sağlamak istiyoruz”
‘Sağlıklı tarım ve sağlıklı dünya için üzerimize düşenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz’ diyen Ufuk Salih Uslu , bu çerçevede hızla gelişmekte olan teknoloji ve bilişim sistemlerinin kendilerine ışık tuttuğunu söyledi.

Pazar payımız yüzde 30’a ulaştı

Bölgede son beş yılda, modern teknik ve teknolojilerle üretilen sera tesislerindeki paylarının yaklaşık yüzde 30’a ulaştığını bildiren Uslu, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Kaliteli hizmet anlayışımızla, pazardaki payımızı muhafaza etmek istiyoruz. Bu yıl hedefimiz; 2,5 milyon metrekare sera kurulumu gerçekleştirmek. Geçen yılın hammadde fiyatlarıyla bu yılı kıyasladığımızda, yüzde yüze yakın bir artış olduğunu görüyoruz. Bu nedenle yılın ilk çeyreğinde, bölgedeki yatırımcıların ivmelerinin düşmesine rağmen. firma olarak, kalite standartlarına sadık ürün politikamızı ve hızlı hizmet sunumumuzla sera kurulumlarında yükselen ivmemizi sürdürmekteyiz..’’

7 bin metrekare kapalı alanda üretim yapıyoruz

Üretim tesislerinin Finike ilçesinde, idari yönetim bürosunun da Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunduğunu belirten Uslu, “Türkiye’nin önde gelen sera fabrikalarından birisi konumundayız. 23 yıllık tecrübemiz ve tamamı mühendis kadrosundan oluşan ofis çalışanlarımızla, 7 bin metrekare kapalı alanda üretim yapıyoruz. Yüksek teknolojiye sahip makinelerimiz ve teçhizatlarımız ile donatılmış fabrikamızda, kalifiye personellerimizle birlikte çalışmalarımızla devam ediyoruz. Sektörün büyümesi ve gelişmesine paralel olarak da, pazardan gelen yoğun talepleri karşılamak için mevcut durumuzla yetinmeyip, ‘Her zaman gelişme’ felsefesi doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Muz seraları kurulumunda bir numarayız

“Muz seraları konusunda, 1998 yılında çift kat plastik örtülü olarak projelendirdiğimiz, tartışmasız mükemmel iklim kontrolü sağlayan patentli modelimizle üreticilerin bir numaralı tercihi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diyen Uslu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ham madde tedariğinde, Türkiye’nin en iyi firmalarından, yüksek galvaniz kaplamalı ve özellikle sıfır toleranslı malzeme kalınlıklarını kullanırız. Yüksek stok kapasitemiz sayesinde, hızlı ve kesintisiz ürün sevkiyle, üreticilerimizin zamanında dikim yapmalarını sağlarız. Bunu gerçekleştirebilmek için mevsimsel şartların zorluklarını göz önünde tutar ve gerekli planlamaları yaparız”

Kaliteli üretime devam edeceğiz

Gelecek yıllarda da örtü altı tarımında fonksiyonel, teknolojik donanımlı, ısıtma, soğutma ve gübreleme alanlarında bilgisayar kontrollü seraların yapımına, kalite standartlarını bozmadan devam edeceklerini ifade eden Ufuk Salih Uslu, ” Gelecek yıllarda hem topraklı hem de topraksız tarımla üretilen meyve ve sebze seralarını üretmeye devam edeceğiz. Ayrıca, tam donanımlı mekanizasyona sahip, otomasyonlu fide tesisleri için, hem ekonomik hem modern hem de uzun ömürlü seralar kuracağız. Kısacası, büyümeyi hedefleyen ve bu bağlamda daha fazla teknolojik yatırıma sahip olmak isteyen sera üreticilerinin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Son Eklenen yazılar

Zeytinyağı Üretimine Büyük Darbe

Zeytinyağı Üretimine Büyük Darbe

Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talebi üzerine zeytinyağının dökme olarak ihraç edilmesini 31 Ekim 2021 tarihine kadar yasakladı.. Bu süreçte sadece kutulu ve ambalajlı zeytinyağı ihracatı yapılabilecek. Zeytinyağı üretiminde...

Sultanhisar Çileği Coğrafi İşaret Aldı

Sultanhisar Çileği Coğrafi İşaret Aldı

Sultanhisar Ziraat Odası Aydın’da bir ilke imza atarak Sultanhisar Çileğine coğrafi işaret aldı. Bundan böyle Sultanhisar çileği, gerek iç pazarda gerekse dış pazarda, kendi etiketiyle satışa sunulacak. Ege Bölgesi’nin en önemli çilek üretim merkezlerinden biri olan...