Damla Sulama Kütüphanesi: NETAFIM Akademi

Sulama teknolojilerinin lider markası NETAFIM, damla sulama konusunda makale, video ve podcast içerikleri ürettiği dijital platform NETAFIM Akademi ile merak edilen bütün konuları üreticilere aktarıyor ve doğru bilinen yanlışların önüne geçiyor.
Damla sulamada geliştirdiği yenilikçi çözümler ile Türkiye ve dünyanın lider markası konumunda olan NETAFIM, uzman ekibiyle üreticilerin hayatlarını kolaylaştırmak için damla sulama konusunda teorik, pratik, doğru ve benzersiz içerikler sunuyor. Üreticilerin yetkinliklerini arttırmayı amaçlayan NETAFIM Akademi sayesinde üreticiler tarımsal verimliliğini, ürün kalitesini ve kaynak kullanımını geliştiriyor. Tabii bilgiler sadece bununla da sınırlı değil. Toprak üstü ve toprak altı damla sulama, yağmurlama sulama veya akıllı sulama gibi tüm sulama teknolojileri alanında yenilikler, sistem kurulum ve bakımları gibi teknik açılardan da bilgilendirme yapılıyor. Tarım meraklıları okunabilir, izlenebilir ve dinlenebilir içeriklere NETAFIM’in internet sitesinde bulunan Akademi bölümü üzerinden ulaşılabiliyor. Özgün bilgilerin yer aldığı içerikler ile tüm sektör paydaşlarının özellikle kaynak kullanımı konusunda daha fazla bilinçlenmesi ve doğru sulama yapılması için bilgilenmesi hedefleniyor.
BLOG
Blog sekmesinde, görsel ve infografiklerle zenginleştirilmiş makaleler yer alıyor. Türkiye’nin önemli ve stratejik tarım ürünlerinden şeker pancarı, fındık, pamuk, mısır ve yoncada damla sulama, doğru bir sulama projesinin hazırlanması ve akıllı sulama çözümleri gibi üretimi doğrudan etkileyen önemli içerikler tarım meraklılarını bekliyor. Özellikle son dönemde NETAFIM’in üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdığı konulardan biri olan şeker pancarında, damla sulamanın polara etkisinin anlatıldığı makale okuyucuların çokça ilgisini çekmiş durumda.
VİDEO
NETAFIM ürünlerinin uzmanlar tarafından tanıtıldığı videolu içerikler de NETAFIM Akademi’nin önemli bir parçasını oluşturuyor. Aynı zamanda damla sulama konusunda yaşanabilecek sorunların çözümlerinin de yer aldığı videolarda, filtrelerde tıkanma probleminin nasıl çözüleceği, doğru hat çekme mesafesinin ne kadar olduğu gibi sorulara cevap veriliyor. Böylece içerikleri takip eden üreticiler yaşanabilecek bütün sorunların önüne geçiyor. Videoların en güzel yanı ise NETAFIM uzmanlarının sahadan görüntüler eşliğinde konuyu ele alması.
PODCAST
İlerleyen dönemlerde içeriklerin daha fazla çoğalacağı ve çeşitleneceği podcast başlığında, NETAFIM Akademi’ye dair merak edilen konuların ele alındığı ve birkaç kişiden oluşan uzman kadronun damla sulama ile ilgili bilgilendirici veriler paylaştığı ses kayıtları bulunuyor. Podcast kayıtlarının yolda yürürken veya arabada giderken bile dinlenebiliyor olması içeriklere hızlı ve kolayca ulaşmak isteyen tarım meraklıları için önemli bir fırsat.

Son Eklenen yazılar

Domateste Mildiyö Hastalığı (Phytophthora infestans)

Domateste Mildiyö Hastalığı (Phytophthora infestans)

Patlıcangiller (Solanaceae) familyasından tek yıllık bir sebze olan domates (Lycopersicum esculentum L.) ucuz ve bol vitamin kaynağı olması ve besleyici özelliğinden dolayı, dünyanın birçok yöresinde üretilen sebzelerdendir.Turfanda olarak yetiştirilebilmesi nedeniyle...

Sık Dikim Modeline Uygun Zeytin Fidanı Çeşitleri

Sık Dikim Modeline Uygun Zeytin Fidanı Çeşitleri

Zeytin ağacının kökeninin Akdeniz bölgesi, özellikle de Orta Doğu olduğu bilinen bir gerçektir. Başlangıçta Fenikeli tüccarlar aracılığıyla İberia yarımadasına farklı çeşitler ulaştı. Bu yeni çeşitler tarih boyunca iklim koşullarına uyumları, yüksek verim ve sürme...

Manna’dan Araziye Özel Sulama Önerileri

Manna’dan Araziye Özel Sulama Önerileri

Rivulis Pazarlama Müdürü Batı Akgün, uydu teknolojisini kullanan yazılım bazlı bir çözüm olan, Manna Akıllı Sulama Teknolojisi’nin herhangi bir sensöre ihtiyaç duymadan tek bir tuşa basarak araziye özel sulama önerileri sağladığını açıkladı. Rivulis 50 yıldan fazla...